суббота, 21 марта 2020 г.

Перший раз у 1клас


Тема:  «День народження нашого класу».

Мета:          ознайомити дітей із класним кабінетом,активізувати  знання,  навики та життєвий досвід   дітей;;
                          визначити разом з дітьми нову «навчальну» задачу; виявити рівень   знань про школу та «навчання» як новий вид діяльності досі невідомий; організувати навчальні дії  з аналізу проблемної ситуації, що виникла на уроці;
                           розвивати пізнавальні інтереси;
                          виховувати любов до батьків, до рідної школи, шкільної сім'ї, бажання постійно здобувати знання.
 .
Хід уроку
1.Організація класу до уроку.
1.1. Привітання з учнями та батьками. Побажання у  прозовій формі.
Шановні батьки, любі діти та всі наші гості. Я щиро вітаю вас зі святом – Днем Знань. Від усієї душі бажаю Вам міцного здоров’я та здійснення всіх ваших бажань.Щойно пролунав дзвоник на перший урок в житті наших малят. Подивіться, які в нас гарні діти: чепурненькі, веселі, жваві, непосидючі, розумні.А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі.


1.2.Створення сприятливого психологічного комфорту.
За виразом Ваших облич бачу, що у вас усе гаразд і ваш настрій можна зобразити ось так.
- Яке ж сьогодні число, місяць ?  А рік?(Вивішую у хмарках 2 вересня)
- А чому ви посміхаєтесь? Зараз спробую відгадати, чому ви веселі та радісні . Якщо відгадаю, плесніть у долоні, домовились?
- У вас сьогодні день народження?
- Ви виграли приз в лотерею?
- Ви повернулися з космічної подорожі?
- У вас є новий портфель?
- Вам купили шкільну форму?
- Ви стали школярами?
-         Ось чим особливий сьогоднішній день, ось чому усмішки сяють на ваших обличчях!!!
Я від щирого серця вітаю вас, діти з цим святковим днем, коли вперше шкільний дзвінок покликав вас на урок.
1.3. Подяка найріднішим батькам.
Скажіть а кому в першу чергу ми вдячні за сьогоднішній день?(своїм батькам)
Давайте їм пошлемо повітряний поцілунок. А вони його зловлять.
Але для початку давайте пригадаємо як це такий поцілунок повітряний показати?Хто нам покажу?
Так…..Отож діти зрозуміли як його посилати?
А зараз інструкція для батьків, повітряні поцілунки потрібно вміти прицмати. Ось так.
Отож приготувалися, повернулися до наших найрідніших, наймиліших і найкрасивіших матусь і дідусів і шлемо їм всім солодкий повітряний поцілунок.
2.Представлення у ігровій формі
Я ваша перша вчителька. Більшість з вас знає, що мене звуть  Наталя Володимирівна. Скажіть хором моє ім’я.  Я знаю, як звуть кожного з вас. А от сонечко, яке завтіла до нас на урок  не знає. Давайте За командою скажіть хором кожен своє ім’я.  Увага, приготувалися. Як вас звуть? Нічого не розібрати . Може ми голосно говорили . Давайте скажемо пошепки. Знову не зрозуміло. Це тому, що разом гарно співати пісні, грати, а відповідати краще по одному, тоді тебе зрозуміють. Це перше шкільне правило. Так приємно, коли тебе уважно слухають.  Якщо ми навчимося один одного слухати, усім нам стане тепло і затишно. Тож давайте зробимо так. На партах у вас лежать сонячні промінчики. Напишіть на промінчиках  своє ім’я. Хто не може написати, напишіть букву, яку знаєте або намалюйте квіточку. Потім по черзі виходьте до дошки , голосно називайте своє ім’я  і даруйте сонечку промінчик.
-         Подивіться, як гарно посміхається сонечко – у нього з’явилися промінці, а у нас класна родина, колектив.
Саме в цю хвилину народилася наша шкільна сім׳я.Від сьогодні ми з вами стали справжніми друзями.
А , щоб закріпити нашу дружбу.

2.1.Гра «Будьмо знайомі».
Зараз ми з вами зіграємо в гру . для цього поверніться один до одного обличчям. І повторюйте за мною.

У мене є носик-у тебе є носик.
У мене є вушка-у тебе є вушка.
У мене є губки-у тебе є губки.
У мене є щічки- і в тебе є щічки.

Вірш про школу       Ось і школа,ось і клас
 .4. Гра «Я – не я».
А щоб грати-треба вам відповідати Я – не я.
Коли правда – кажіть «Я» , а неправда – то «Не я».
Рано-вранці хто піднявся?
А хто сонечку всміхався?
Хто одягатись не хотів?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався хто?
А ще й досі не вмивався хто?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
\
Ви довели, що ви справжні школярі.

5.\Загадки
\
1. Є чарівник у школі в нас.
Дітей запрошує він в клас.
Щоб не спізнились на урок.
Нам голос подає….дзвінок

2.Букви всі від А до Я
На сторінках……букваря

3.Для письма ,сказати прошу,
Що потрібно взяти?....зошит

4 Нею тільки поводи,
Залишаються сліди.
Що за дивна штучка?
Це звичайна…..ручка

5.Ручки й олівці,щоб знали,
 Ми кладемо у …. пенали                                                                                                                                                                                                                                                                        

 6.Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері … (школа)
 7.Язика не має, а всіх грамоти навчає. (книга)

 8.Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.
   Різні лінії, фігурки, щоб прямими вони були. (лінійка)

9. Довгі пальчики кругленькі: сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці – кольорові … (олівці)
                


.Зупинка «Смішинка».
 Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.
А ви послухайте  мене – а раптом хто впізна й себе.

Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги,ручку,зошит, гумку.
М’яч, граблі. перо,подушку,
На обід м’яку пампушку,
Два ведмедики, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук і стріли і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту,
Трактора, машину, мило.
Вже й надворі звечоріло.
Чи все потрібно Миколі у школі?
\
-А зараз перевіримо вашу увагу.

Пограємо в гру «Так або ні».
Я називатиму предмети різні-різні. Ваше завдання плескати, коли почуєте шкільні предмети ті речі які потрібні до школи.
Готові?
Ручка, парта, мама, вікно, ведмедик, цукерки, тортик, граблі, портфель…….
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

«Завдання для батьків»
Вчителька: Шановні батьки! Вам потрібно з’єднати і прочитати початок і кінець фрази.

1.   Заходити до вчителя в школу…
2.   Не відкривати зошити і щоденник …
3.   Ніколи не робити за дітей …
4.   Сварити своїх дітей …
5.   Бути на батьківських зборах …

o  не менше двох разів на тиждень.
o  в поганому настрої.
o  домашнє завдання.
o  в крайньому випадку.
o  обов’язково.


МОЛОДЦІ! Тепер  ви справжні учні   нашої країни. -\

Скажіть, а як називається наша країна?
- Як  називається головне місто України?
-А яку назву має  село, в якому ми живемо?
Україна - наша Батьківщина, наша домівка, прекрасна і чарівна. Тож ,діти, наша Батьківщина-Україна, а ми з вами-українці. А українці - добрий, щедрий працьовитий і веселий народ. Покажемо один одному, що ми справжні українці І ЛЮБИМО СВОЮ КРАЇНУ.  серця
– Кожна людина має свою сім’ю і свою родину. Це її маленька батьківщина. Якщо скласти усі ці маленькі батьківщини, то вийде одна велика батьківщина – родина. Наш дім, наша школа, наше чудове селище, вулиця до школи – то наша батьківщина.
  Давайте поміркуємо разом над тим, від якого слова утворилося слово «батьківщина»? (Говорять діти.)
– Так, батьківщина – місце, де живуть наші батьки.
– Як називається місце, де живемо усі ми ? ( Україна ).
 – Мова наша – українська. А ми – українці. ( Діти допомагають закінчити речення.)
– Кожна держава має свої державні символи.  

Знак держави головний –
Всяк його повинен знати.
Воля, слава, сила в нім –
То ж попробуй відгадати. ( Герб )

Коли звучить він – всі встають,
До серця руку прикладають,
і вголос, й подумки співають,
І Україну прославляють.( Гімн )

Синє небо, жовте жито –
Цю святиню знають діти. ( Прапор )

– Є такі символи, предмети, речі, які народ використовує з давніх давен. Вони набули певної сили, певної святості.

Доповнюємо малюнок української хати малюнками верби, кущиком калини, мальвами, чорнобривцями. Дах – лелекою, кущик калини – малюнком соловейка.

 3. Частування.
Урок у нас закінчується, але свято продовжується. Ви знаєте дуже багато свят і знаєте, як  їх святкують.  Гадаю, що не помилюся, якщо скажу, що найулюбленішим святом для кожного з вас є ваш день народження. Дійсно?  У нас сьогодні теж свято – День народження. А як ви гадаєте, на чий день народження ми сьогодні зібралися?
Діти. На День народження нашого класу. Сьогодні народилася нова  шкільна родина 1-А класу.
 Як і на кожному святі, у нас
будуть тістечка, печиво та свічки. Запалювати їх допоможуть нам батьки.
(Всі стають навколо свічок і разом задмухують ).
        Ось і народилася наша нова шкільна сім'я. Вітаю вас, діти, з цим радісним днем. Бажаю вам успіхів у навчанні. Щоб ви завжди були добрими, слухняними дітьми і ніколи не засмучували своїх батьків.



Комментариев нет:

Отправить комментарий